w

Co to jest Wosk Sojowy?

Czym dokładnie jest wosk sojowy, ziarna soi?

Wosk sojowy jest woskiem roślinnym wytwarzanym z oleju z nasion soi. Po zbiorach fasola jest czyszczona, łamana, pozbawiana łuski i zwijana w płatki. Olej jest następnie ekstrahowany z płatków i uwodorniany.

W procesie uwodornienia część kwasów tłuszczowych w oleju ulega przekształceniu z nienasyconych w nasycone. Proces ten radykalnie zmienia temperaturę topnienia oleju, czyniąc go ciałem stałym w temperaturze pokojowej. Pozostałości łusek fasoli są powszechnie stosowane jako pasza dla zwierząt.

Jak jest wykorzystywany?
Wosk sojowy jest wykorzystywany przez producentów świec na wiele sposobów. Może być używany w postaci czystej, jak w przypadku wosku sojowego Golden Tune, mieszany z innymi naturalnymi olejami, jak w przypadku wosku sojowego Golden Tune lub EcoSoja, lub mieszany z parafiną, tworząc wosk parasolowy, jak w przypadku wosku Tune IGI

Jakie są tego zalety?
Soja-roślina
Największą zaletą soi jest to, że jest ona całkowicie odnawialna. Podczas gdy światowe zasoby ropy naftowej kurczą się, a ceny parafiny rosną, jedynym ograniczeniem dla dostaw soi jest to, ile zdecydujemy się jej wyhodować. Soja, którą kupujesz dziś od Tune Aroma Lab, prawdopodobnie była w ziemi mniej niż rok temu. I są szanse, że na tym samym polu rośnie więcej soi do produkcji świec w przyszłości.

Oprócz zrównoważonego rozwoju, dobrze wykonana świeca sojowa będzie palić się czysto i powoli, ku uciesze Twoich klientów. Podczas gdy wydajność i piękno świec sojowych mówią same za siebie, wosk sojowy jest naprawdę marzeniem marketera. Jeżeli robisz sojowe świece to możesz sprzedawać je jako eco-friendly.

 

Joga

Joga czym jest i jak działa Joga?

aromaterapia

Aromaterapia – zastosowania i korzyści