w

Mądrość poprzez doświadczenie

 

Mądrość poprzez doświadczenie

Słyszałem, że doświadczenie jest najlepszym nauczycielem. Nie zgadzam się. Chociaż doświadczenie pomoże ci zdobyć zrozumienie i pewność siebie, ważniejsze jest, aby wiedzieć, co jest dobre, a co złe. Osoby, które naprawdę chcą się rozwijać i uczyć, muszą kierować się rozsądną oceną tego, co obserwują. Rozwój własny jest ciągłym procesem, którego nie można sztucznie stymulować. Musi pochodzić z wnętrza, gdzie idee przepływające przez twoją podświadomość są przekładane na fizyczne zachowanie, które umożliwia postęp.

Z wnętrza pochodzi indtuicja

Wewnętrzna świadomość jest rozwijana poprzez stopniową koncentrację na swoich duchowych zmysłach. Kiedy w pełni się rozwiniesz, będziesz postrzegać wszystkie aspekty życia jako połączone ze sobą jako pojedyncza świadomość. Zaczniesz mieć pozytywne nastawienie i będziesz mieć pewność, że potrafisz wybrać właściwą ścieżkę dla każdej nowej sytuacji. Oczekujesz pozytywnych rezultatów we wszystkim, co robisz. Będziesz mieć poczucie, że zawsze masz odpowiedź, poczucie komfortu i rozsądną decyzję, gdy coś zostanie ci zaprezentowane.

Mądrość bierze odpowiedzialność

Cnota mądrości wymaga wzięcia odpowiedzialności za swoje decyzje. Skoncentrowanie się na korzyściach płynących z tego, co wybierzesz, wymaga rozpoznania swoich nieświadomych motywów. Sądy są zawsze dokonywane na podstawie nieświadomych przekonań, których świadomy umysł nie zawsze rozpoznaje. Branie odpowiedzialności za swoje decyzje, spieranie się o głupotę tego, co decydujesz, to doskonałe wykorzystanie racjonalnego umysłu. Problemem jest umiejętność rozpoznania, że ​​jesteś twórcą własnego życia. Zdolność do przyjęcia odpowiedzialności za wybory, których dokonujesz, oznacza, że ​​masz możliwość odmowy rzeczy, których naprawdę chcesz. Ocena decyzji o zrobieniu czegoś lub nie zrobieniu czegoś jest tym samym, co ocena wyniku tej czynności. Wyrok w tej sprawie odnosi się do decyzji, że masz zamiar coś zrobić lub nie zrobiłeś czegoś. Jeśli zaprzeczasz własnej zdolności wyboru, zawsze możesz winić kogoś innego za swoją decyzję.

Osąd to brak znajomości właściwej ścieżki decyzji. Jeśli decydujesz się skrzywdzić kogoś, najpierw musisz zdobyć jego zaufanie, a dopiero potem znaleźć powód. Zawsze istnieje potrzeba zracjonalizowania środków lub danego aktu. Jednak po dokonaniu racjonalizacji sprawa tego czynu zostaje zniszczona. Jeśli zdecydujesz się skrzywdzić kogoś, krzywda będzie już istnieć w koncepcji prawa przyczyny i skutku. Tylko wtedy, gdy nauczysz się sztuki rozeznania, możesz podjąć decyzję w oparciu o prawidłowe informacje o różnych możliwościach podjęcia decyzji. Zrzucenie odpowiedzialności za decyzję na kogoś innego jest tym samym, co nałożenie na kogoś odpowiedzialności za niedokonanie wyboru, którego dokonałeś.

Separacja przyczyny i skutku to idealny sposób na podjęcie decyzji. Problem z podejmowaniem decyzji polega na tym, że mogą one stać się tak złożone, że nie pamiętasz ani nie widzisz właściwego kierunku działania. To sprawia, że ​​siedzisz wygodnie jako obserwator, a nie uczestnik. Jest powód, dla którego tu jesteś. Jesteś tutaj, aby stworzyć to doświadczenie i odpowiedzieć na następujące pytania: Jaki jest cel mojego życia? Jaka jest lekcja mojego życia? Jak mogę poprawić swoje życie? Na jakich możliwościach i priorytetach muszę się skupić?

Odpowiedzi na te i inne pytania otrzymasz, gdy będziesz coraz silniejszy w zrozumieniu swojego celu życiowego i lekcji życiowej. Często prosty wybór będzie miał wpływ na to, do czego dążysz i jakie będzie twoje życie pewnego dnia. Nawet jeśli dokonasz pozornie prostego wyboru, spójrz na możliwe efekty falowania tego wyboru. Każde działanie może mieć dobre lub złe konsekwencje. Czy to prawdziwe nieożywione przedmioty, które nazywamy stworzonymi przez ludzi? Jak mogło być inaczej?

To jest Wiek Mądrości. Nadszedł czas, aby zacząć dokonywać właściwych wyborów i zobaczyć, jakie mogą być tego konsekwencje. Czy moglibyśmy żyć w świecie, w którym wszystkie decyzje zapadają w głowie? Cóż, to interesująca myśl, ale czy chciałbyś tak przeżyć całe swoje życie? Nie sądzę. To powiedziawszy, każdy z nas ma sumienie. Twoje sumienie to subtelny system wiadomości rozgrywający się między tobą a wszechświatem. To jest przesłanie mesjańskie. Wszechświat mówi ci, że twoje wybory mają znaczenie i że zbierzesz wyniki tych wyborów.

Wszyscy jesteśmy tutaj, aby doświadczać naszych myśli i tworzyć życie, które wybieramy. Nie musimy się martwić o naciśnięcie złego klawisza na komputerze, ponieważ komputer sam się włącza. Jedyną rzeczą między tobą a wszechświatem są twoje własne myśli. Pszenica i drewno to to samo i mają te same efekty. Kiedy wyrażasz dobrą myśl, zostaje ona wchłonięta przez podświadomy wszechświat. To samo dotyczy ciebie. Wszystko, co myślisz, jest natychmiast tłumaczone na atrament rzeczywistości fizycznej. Wszystko, czego doświadczasz, jest albo przedłużeniem twoich myśli, albo zakorzeniają je w twojej podświadomości.

Trzy etapy świadomego myślenia to rozwój, świętowanie i kontaminacja

 

Sens życia – Dlaczego jesteśmy tu i teraz ?

Cztery szlachetne prawdy